O SZKOLE

Szkoła Polska w Yorba Linda liczy obecnie 80 uczniów z 62 rodzin. Zajęcia odbywają się w klasach od zerówki do klasy ósmej, a także dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jeden wieczór w tygodniu odbywa się też klasa dla dorosłych.

Dziesięciu nauczycieli prowadzi lekcje z języka polskiego, historii i geografii Polski. Poza tym prowadzone są lekcje religii przez katechetkę w klasach od pierwszej do ósmej.

Rok szkolny trwa od końca września do połowy czerwca. Lekcje odbywają się w 32 soboty „szkolne” od godziny 10-ej rano do 2-ej po południu, w tym jedna godzina przeznaczona jest na religię. Ponadto w niektóre soboty – zamiast lekcji – Szkoła organizuje specjalne imprezy okolicznościowe związane z obchodzonymi świętami, na przykład słynna kolacja wigilijna w połowie grudnia.

Szkoła ma wypożyczalnię polskich filmów wideo i posiada mnóstwo polskich książek.